Kredyty i leasing

Instrumenty finansowe na miarę możliwości.

W trosce o rozwój klienta oraz o zapewnienie niezbędnego finansowania, dążymy do maksymalnej rozbudowy oferowanych instrumentów finansowych. Dokładamy wszelkich starań, by nasza praca przynosiła wymierne korzyści. Elastycznie dobrane do Państwa potrzeb oraz możliwości rozwiązania pozwalają na redukcję zbędnych kosztów obsługi zadłużenia, jak również na ograniczenie ryzyka związanego z otrzymaniem negatywnej oceny z instytucji finansowej.

Oferta dla przedsiębiorstw

Kredyt inwestycyjny

Kredyt inwestycyjny przeznaczony jest dla firm myślących o rozwoju i nowych inwestycjach. Pomagamy pozyskać środki pieniężne na dowolnie wybrany cel działania firmy, m.in.:

  • finansowanie nakładów związanych z nową inwestycją
  • refinansowanie poniesionych już nakładów lub na refinansowanie kredytu z innego banku

Dla nowo powstałych podmiotów istnieje możliwość uzyskania kredytu na podstawie biznes planu.

Kredyt w rachunku bieżącym

Kredyty w rachunku bieżącym to najbardziej rozpowszechniona forma kredytowania dla firm, polegająca na uzyskaniu dodatkowego limitu dostępnych środków w rachunku bieżącym. Pozyskany dzięki naszemu wsparciu kredyt efektywnie zwiększa płynność finansową Państwa firmy, gdyż może być przeznaczony na bieżące wydatki związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, jak i na okresowe zobowiązania.

Leasing

Leasing to rodzaj finansowania pojazdów, maszyn i urządzeń oraz nieruchomości skierowany do firm. Istnieją dwie możliwości leasingu:

  • leasing operacyjny, w którym Leasingobiorca nie ma możliwości dokonywania odpisów amortyzacyjnych od przedmiotu leasingu, a raty leasingowe ponoszone przez Leasingobiorcę stanowią w całości koszt uzyskania przychodu
  • leasing finansowy, w którym Leasingobiorca dokonuje odpisów amortyzacyjnych od przedmiotu leasingu, kosztem uzyskania przychodów jest wyłącznie część odsetkowa raty. Pomagamy w wyborze odpowiedniego wariantu finansowania.

Faktoring

Faktoring to sposób zapewnienia przedsiębiorstwu dodatkowych obrotowych środków pieniężnych. Jest to narzędzie użyteczne dla Państwa, jeśli firma oferuje swoim Klientom tzw. Kredyt kupiecki (oferują odroczone terminy płatności). Pozytywnym efektem korzystania z faktoringu jest uwolnienie kapitału z faktur przed terminem ich wymagalności.

Oferta dla osób fizycznych

Kredyt hipoteczny

Kredyt mieszkaniowy zwany potocznie kredytem hipotecznym, przeznaczony jest na zakup mieszkania, domu, działki budowlanej, rekreacyjnej lub rolnej na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Kredyt może być przeznaczony również na budowę domu oraz remont użytkowanej nieruchomości lub na spłatę kredytu w innym banku.

Pożyczka hipoteczna

Pożyczka udzielana jest na dowolny cel, a główne zabezpieczenie stanowi hipoteka na ustanawiana na nieruchomości. Pożyczki hipoteczne przeznaczone są zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla osób prowadzących działalność gospodarczą jednak na cela nie związane z działalnością.

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie dla osób posiadających kilka produktów kredytowych. Umożliwia spłatę wszystkich zobowiązań i zamienia je w jedną miesięczna ratę oraz daje możliwość uzyskania dodatkowej gotówki na dowolny cel. Dzięki możliwości zamiany kilku rat na jedną ratę, można uzyskać do 50% oszczędności. Główne zabezpieczenie kredytu stanowi hipoteka, co pozwala uzyskać kredyt na długi okres spłaty.